img

Lampy do solarium - rodzaje

Solaria w Polsce są dość popularne ze względu na nasz klimat i nie zbyt długie lato. Kobiety przed sezonem letnim, zanim zaczną ubierać krótkie sukienki i spodenki chętnie wybierają się kilka razy do solarium, żeby skóra nabrała ładnego koloru, żeby szybciej i łatwiej opalić się w lato, czy też żeby opalać się bezpieczniej. Zimą natomiast chodzimy do solarium, żeby poprawić sobie nastrój i poczuć na skórze choć imitację ciepłych letnich promieni słonecznych.

Lampy - podział najbardziej podstawowy
Najpopularniejszy podział lamp do solarium to lampy niskociśnieniowe i wysokociśnieniowe. Lampy niskociśnieniowe są mocniejsze i najczęściej używane są do opalania twarzy, natomiast lampy wysokociśnieniowe świecą słabiej i są najczęściej wyposażone w specjalne filtry UV.

Najpopularniejsze lampy w solarium
W prawie każdym solarium możemy spotkać się z trzema najczęściej stosowanymi i popularnymi typami lamp, a mianowicie są to: świetlówki reflektorowe, lampy spaghetti i lampy halogenowe.
Świetlówki reflektorowe są to lampy o mocy od 100 do 160 W, to dość standardowy i prosty typ lamp. Kolejnym typem są lampy spaghetti, są to lampy o specyficznej budowie, ponieważ są bardzo cienkie. Lampy te nazywane są turbo, czyli przyspieszające opalanie. Świetlówki reflektorowe stosowane są najczęściej do opalania twarzy i dekoltu, a ich moc to od 15 do 36 W. Ostatni typ, a więc lampy halogenowe są również przeznaczone przede wszystkim do opalania twarzy i dekoltu, są to lampy o największej mocy z wymienionych powyżej bo od aż 300 do 500 W. Lampy halogenowe działają szybciej od swoich konkurentek, ale również dużo bardziej wysuszają skórę niż pozostałe wymienione typy. Dla zwiększenia bezpieczeństwa muszą być osłonięte filtrami, które eliminują szkodliwe promieniowanie.

Podsumowanie
Mamy dość dużo różnych lamp, które możemy znaleźć w solarium, w tym artykule wymieniłam tyko najwazniejsze i najbardziej popularne. Pamiętajmy jednak korzystać z nich z rozwagą.

Pamiętaj, lampy Prestige do solariów to znakomity wybór! 

Zobacz również