img

Serwis solarium - Ile to kosztuje?

Prowadząc biznes typu solarium musimy bezwzględnie i wyjątkowo dbać o bezpieczeństwo naszych klientów, łączy się to również z serwisowaniem sprzętu. Tak aby mieć pewność, że wszystko działa poprawnie i tak jak powinno. Musimy pamiętać, że to na nas spada odpowiedzialność za wszelkie szkody i straty na zdrowiu klienta. Ważne jest też to, że dobry i sprawny sprzęt to bezpieczeństwo, zadowolony klient i wyższa renoma miejsca.

Jak często wzywać serwis?
Oczywiście pomijając oczywiste – czyli wzywanie serwisu zawsze i natychmiast gdy zauważymy jakąś usterkę, błąd lub problem. To standardowo powinniśmy robić przegląd całego sprzętu w solarium mniej więcej jeden raz do roku. Część osób zawsze zastanawia się po co skoro nie ma żadnej usterki, odpowiedź jest bardzo prosta: bezpieczeństwo. Pamiętajmy, że właściciel solarium jest zobligowany do tego aby dbać o bezpieczeństwo ludzi korzystających z usług solarium, a niestety niektóre usterki i problemy nie są widoczne od razu. Stąd może wyniknąć sytuacja, że uszkodzony sprzęt wpłynie negatywnie na zdrowie lub życie klienta a my usterki nie wykryjemy na czas. Profilaktyka jest zawsze lepsza niż działanie po fakcie. Kolejną kwestią jest to, że tak naprawdę możemy naprawdę zyskać na corocznych serwisach, na czas wykryta usterka zaoszczędzi nam kupna nowego sprzętu. A co roczna pielęgnacja sprzętu sprawi, że będzie funkcjonował dużo dłużej niż bez serwisowania.

Jakie są koszty serwisu?
Oczywiście ceny mogą się różnić w zależności od rodzaju serwisu, sprzętu i wielu innych czynników, jednak podaję orientacyjnie przykładowe ceny serwisu solarium.
Usługa serwisowa trwająca 1 godzinę, która nie obejmuje kosztów dojazdu oraz części zamiennych, to koszt około 60zł.
Przegląd okresowy solarium przy 1 szt kosztuje około 150zł, 2 szt - 120zł/szt, 3 szt i więcej - 100zł/szt.
Czyszczenie solarium przy 1 szt, bez kosztów dojazdu to około - 120zł/szt, przy 2 - 110zł/szt, przy 3 szt i więcej to cena 95zł/szt.
Montaż solarium kosztuje około 400 - 700zł.
Demontaż solarium to około 300 - 500zł.
Dojazd do klienta kosztuje różnie ale kwota oscyluje na ogół około 1,20zł/km.

Zobacz również