img

Szatnie automatyczne w pralni

Szatnia automatyczna jest inteligentnym, automatycznym i super nowoczesnym systemem sortowania i transportu odzieży . Szatnie automatyczne doskonale sprawdzają się w takich miejscach, gdzie w sposób łatwy i szybki trzeba przyjąć, albo wydać dużą ilość odzieży, a więc w instytucjach użyteczności publicznej takich jak wszelkiego typu urzędy, teatry, kina, uczulenie, szkoły, filharmonie, sale widowiskowe, no i oczywiście pralnie.

W zasadzie wszystkie typy szatni automatycznych mają bardzo podobną budowę – składają się z tak zwanych modułów, czyli lekkich, metalowych części, które można dowolnie łączyć w różne kształty, konfiguracje zarówno w pionie jak i poziomie. Modułowa i lekka konstrukcja sprawia, że szatnie automatyczne są niezwykle wręcz funkcjonalne. Po pierwsze można je z łatwością dopasować do każdego niemal wnętrza i tak ułożyć, aby w danym pomieszczeniu pracował najbardziej optymalnie, a droga do pokonania była najkrótsza.

Lekka budowa nie oznacza mniejszej wytrzymałości, wręcz przeciwnie- konstrukcja jest stabilna i bardzo wytrzymała. Pracą automatycznej szatni steruje oczywiście komputer, a konkretnie specjalny program komputerowy. Praca systemu wygląda w następujący sposób – wstukujemy w klawiaturę kod lub kody poszukiwanej rzeczy, zatwierdzamy, a mechanizm nie tylko szybko wyszuka żądaną sztukę, lub sztuki i najkrótszą drogą po kolei przesunie je do miejsca odbioru.

Z reguły szatnie automatyczne dysponują przynajmniej kilkoma wariantami programów dostarczania odzieży. System jest całkowicie zautomatyzowany, a do jego obsługi wystarczy jedna osoba. W przypadku pralni zazwyczaj jest to ten sam pracownik, który nadzoruje też pracę agregatu chemicznego, bo obsługa tego systemu jest bardzo prosta. Trzeba też podkreślić, że tego typu szatnie są też bardzo estetyczne, więc nie tylko ze względu na nowoczesność i funkcjonalność stają się pozytywną wizytówką miejsca.

 

Zobacz również