img

Pranie na sucho - czym to jest?

Dla wielu osób termin "pranie na sucho" nie jest bliżej znany. Warto się jednak zastanowić nad tym tematem, bo korzystając z pralni chemicznej należy wiedzieć, jaki proces musi przejść ubranie, aby było doskonale czyste i suche. Pranie na sucho to czyszczenie najbardziej zabrudzonych ubrań rozpuszczalnikami organicznymi oraz bardzo mocną, lecz bezpieczną chemią.

Posłużymy się przykładem marynarki:

Osoba X oddaje marynarkę do pralni chemicznej. Jest ona zabrudzona w 4 miejscach. Pracownik pralni chemicznej dokładnie oczyszcza te miejsca (w miarę możliwości) i aplikuje środki chemiczne, które usunął plamy. Proces ten trwa do kilkudziesięciu minut. Gdy marynarka jest wstępnie wyczyszczona - rozpoczyna się proces prania na sucho. Warto pamiętać, że woda nie jest w ogóle wykorzystywana, gdyż wchodząc w interakcję ze środkami chemicznymi może dać efekt odwrotny do zamierzonego - jeszcze bardziej poplamić ubrania. Gdy proces prania na sucho dobiega końca - marynarka jest transportowana do działu prasowania oraz pakowania. Zajmuje to około 30 minut.

Należy wiedzieć, że pranie na sucho jest prawdopodobnie zdrowsze dla ubrań, niż pranie w domowej pralce. Domowa pralka posiada niewielki zakres zmiany obrotów, a użytkownik dysponuje proszkami do prania, które nie są tak specjalistyczne, jak środki wykorzystywane w pralniach chemicznych. Chemia w pralniach chemicznych jest bezpieczna i dla materiału, i dla noszącego te materiały użytkownika. Posiadając mocno zabrudzone ubrania warto odwiedzić pralnię, bo tylko ona gwarantuje nam czystość i naturalny kolor ubrań.

Zobacz również