img

Używane lampy do solarium - czy warto inwestować?

Otwarcie własnego solarium i zakup całego nowego sprzętu do niego nie jest ani łatwy ani tani. W takim wypadku najlepszą naszą możliwością często okazuje zakup sprzętu używanego. Tylko to też do najłatwiejszych nie należy. Aby zakup używanego sprzętu do solarium okazał się dla nas rozwiązaniem trafnym a nie kotem w worku – musimy pamiętać o kilku ważnych aspektach takiej transakcji.

Można oszczędzać, ale rozsądnie
Jeżeli mądrze zainwestujemy swoje pieniądze w używane sprzęty, meble czy inne rzeczy, to możemy zyskać na tym sporo pieniędzy. Natomiast oszczędzone środki pieniężne są niezwykle ważne na początku każdego biznesu. Gdzie jest więc haczyk? A no haczyk jest poniekąd tylko jeden, a mianowicie – nie kupujmy sprzętu niewiadomego pochodzenia, z ewidentnymi uszkodzeniami, bez wszystkich przeglądów i atestów i tak dalej. Czyli po prostu kupujmy mądrze, a ogromnie niskie ceny za sprzęt, które nie mają żadnego odzwierciedlenia na rynku powinny nas zaniepokoić i zanim na taki sprzęt się zdecydujemy, powinniśmy dokładnie sprawę sprawdzić i przemyśleć. Kupując do solarium łóżko i lampy używane często możemy oszczędzić nawet do 40% ceny, jaką trzeba byłoby zapłacić za ten sam model ale nowy. Co w przypadku drogich sprzętów do solarium daje nam wysoką kwotę którą oszczędziliśmy i którą możemy przeznaczyć na inne naglące zakupy czy też niezbędne szkolenia dla pracowników.

Najważniejsza jest renoma
Pamiętajmy, że kupując tak drogie sprzęty do naszego solarium jak lampy, oraz rzeczy które w sposób bezpośredni wpływają na ludzkie życie i zdrowie, a więc maja zapewnić konieczne bezpieczeństwo – nie możemy pozwolić sobie na zakup sprzętu, którego pochodzenia nie znamy, który już powinien zostać zutylizowany, lub jest bez odpowiednich atestów. Jako właściciel solarium jesteśmy zobowiązani o tym wiedzieć i o to dbać. Pamiętając o powyższym, skoro kupujemy sprzęt używany najbezpieczniej byłoby zdecydować się na lampy od dobrego producenta, wysokiej jakości, znanej firmy, które mają solidną markę i prestiż. Po pierwsze kupimy je taniej, po drugie taki sprzęt podniesie również prestiż naszego solarium.

Szukasz lamp? Koniecznie sprawdź lampy Prestige do solariów

Zobacz również